13 grudnia - Dzień Otwarty

kiermasz

Co się kryje w ziemi? – Nasz wywiad z Dawidem Michalikiem (IIIB)

dawidCzy jesteś zaskoczony naszym zaproszeniem do wywiadu?
Owszem, bardzo!
Nie czujesz się tym faktem wyróżniony?! Tym bardziej, że dzisiaj u nas  Szkolny Dzień Kobiet:)
Nie wiem…ale raczej nie, nie czuje się wyróżniony:):)
Oj, jaka szkoda!:) Czy mamy rozumieć, że wśród kolegów nie postrzegasz siebie, jako kogoś szczególnego, kogoś kto ma bardziej szczególne zainteresowania?
Nie!
A  według nas powinieneś zauważać, że spędzasz wolny czas ciekawiej niż wielu Twoich kolegów. Szkolna wieść niesie, że masz bardzo interesującą pasję zbieracza i kolekcjonera. Opowiedz nam, jak to się zaczęło.

Zaczęło się od tego, że jak byłem mały, to dziadek opowiadał mi o wojnie. Od tamtej pory, jak się  nasłuchałem tych opowiadań, zainteresowałem się tymi historiami i zacząłem kolekcjonować stare monety i inne przedwojenne rzeczy. Jak miałem 10 lat, kupiłem swój pierwszy wykrywacz metali. To był dla mnie wielki i poważny zakup. Potem, mój kolega Patryk Pszonka, kupił sobie także, więc było nas już dwóch. Ze swoim pierwszym wykrywaczem bywałem w miejscach, gdzie z dziadka opowieści wynikało, że mogło coś  być. Moim pierwszym znaleziskiem była figurka z ołowiu przedstawiająca świętą postać z dzieckiem na ręku i kilka monet.
Czy byłeś zadowolony z tego sprzętu?
Korzystałem z niego cztery i pół roku, później postanowiłem zmienić na lepszy.
Jakie to uczucie znaleźć coś starego i unikatowego?
Nooo…Zastanawiam się, co to jest, a gdy już wiem, to czuję zachwyt i pokazuję to dziadkowi, który wspiera mnie i moją pasję.
Co jeszcze jest w Twojej kolekcji?
Sporo! Najwięcej mam monet: ponad cztery i pół tysiąca, nie tylko polskich, ale i rosyjskie, niemieckie, amerykańskie, a nawet chińskie.
I wszystkie ze znalezisk?
Nie wszystkie. To akurat różnie. Z tych, co znalazłem, najdroższa moneta warta jest czterysta pięćdziesiąt  złotych.  Mam już swoje sposoby nabywania  eksponatów do swojej kolekcji. Nawet dzisiaj przybędą nowe, które zamówiłem tydzień temu. Kosztowało mnie to trzy noce czasu:)
Jesteś niesamowity! Powiedz coś do rówieśników żyjących z dnia na dzień bez zainteresowań, że warto szukać własnych pasji.
Daje to satysfakcję, że robimy to, co lubimy oraz radość, że każdy kolejny dzień może być ciekawszy niż poprzedni.
Jak myślisz? Czy swoją pasję zawsze będziesz traktował hobbystycznie, czy jednak stanie się ona źródłem dochodów w dorosłym życiu?
Mam zamiar nadal kontynuować swoje hobby, a w przyszłości zarabiać w ten sposób.
Dziękujemy Ci za wywiad. Życzymy Ci, żebyś dalej kontynuował i kochał to, co robisz.
Dziękuję i też życzę wszystkim tego samego.

Copyright © 2018 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.