Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

 

AKTUALNOŚCI:

Co się kryje w ziemi? ? Nasz wywiad z Dawidem Michalikiem (IIIB)

dawidCzy jesteś zaskoczony naszym zaproszeniem do wywiadu?
Owszem, bardzo!
Nie czujesz się tym faktem wyróżniony?! Tym bardziej, że dzisiaj u nas  Szkolny Dzień Kobiet:)
Nie wiem?ale raczej nie, nie czuje się wyróżniony:):)
Oj, jaka szkoda!:) Czy mamy rozumieć, że wśród kolegów nie postrzegasz siebie, jako kogoś szczególnego, kogoś kto ma bardziej szczególne zainteresowania?
Nie!
A  według nas powinieneś zauważać, że spędzasz wolny czas ciekawiej niż wielu Twoich kolegów. Szkolna wieść niesie, że masz bardzo interesującą pasję zbieracza i kolekcjonera. Opowiedz nam, jak to się zaczęło.

Zaczęło się od tego, że jak byłem mały, to dziadek opowiadał mi o wojnie. Od tamtej pory, jak się  nasłuchałem tych opowiadań, zainteresowałem się tymi historiami i zacząłem kolekcjonować stare monety i inne przedwojenne rzeczy. Jak miałem 10 lat, kupiłem swój pierwszy wykrywacz metali. To był dla mnie wielki i poważny zakup. Potem, mój kolega Patryk Pszonka, kupił sobie także, więc było nas już dwóch. Ze swoim pierwszym wykrywaczem bywałem w miejscach, gdzie z dziadka opowieści wynikało, że mogło coś  być. Moim pierwszym znaleziskiem była figurka z ołowiu przedstawiająca świętą postać z dzieckiem na ręku i kilka monet.
Czy byłeś zadowolony z tego sprzętu?
Korzystałem z niego cztery i pół roku, później postanowiłem zmienić na lepszy.
Jakie to uczucie znaleźć coś starego i unikatowego?
Nooo?Zastanawiam się, co to jest, a gdy już wiem, to czuję zachwyt i pokazuję to dziadkowi, który wspiera mnie i moją pasję.
Co jeszcze jest w Twojej kolekcji?
Sporo! Najwięcej mam monet: ponad cztery i pół tysiąca, nie tylko polskich, ale i rosyjskie, niemieckie, amerykańskie, a nawet chińskie.
I wszystkie ze znalezisk?
Nie wszystkie. To akurat różnie. Z tych, co znalazłem, najdroższa moneta warta jest czterysta pięćdziesiąt  złotych.  Mam już swoje sposoby nabywania  eksponatów do swojej kolekcji. Nawet dzisiaj przybędą nowe, które zamówiłem tydzień temu. Kosztowało mnie to trzy noce czasu:)
Jesteś niesamowity! Powiedz coś do rówieśników żyjących z dnia na dzień bez zainteresowań, że warto szukać własnych pasji.
Daje to satysfakcję, że robimy to, co lubimy oraz radość, że każdy kolejny dzień może być ciekawszy niż poprzedni.
Jak myślisz? Czy swoją pasję zawsze będziesz traktował hobbystycznie, czy jednak stanie się ona źródłem dochodów w dorosłym życiu?
Mam zamiar nadal kontynuować swoje hobby, a w przyszłości zarabiać w ten sposób.
Dziękujemy Ci za wywiad. Życzymy Ci, żebyś dalej kontynuował i kochał to, co robisz.
Dziękuję i też życzę wszystkim tego samego.

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS ?BEREK? ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym ?Berek? Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Logowanie

Nowy artykuł

Copyright © 2020 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.