Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

Dobry Start

dobrystart

Dziennik elektroniczny

vulcan

Imieniny!

Dzisiaj: Eustachego Marii
Jutro: Anety Bogdana
Pojutrze: Emila Erwina

Tysiące na książki!

nprc2017

Napisali o nas

napisali

Nasze wolontariuszki w TVP1

wolontariuszki

 


A tu w Radio Warszawa (03.11.2015)

radio

 

AKTUALNOŚCI:

berek 0220 - lecie UKS "BEREK" ŻAKÓW - Początkowo, w naszej szkole odbywały się zajęcia sportowe w ramach SKS "Berek" Żaków.Uczniowie wówczas już osiągali liczne sukcesy sportowe. Zainteresowaniem cieszyły się szachy, lekkoatletyka, piłka nożna, łucznictwo i tenis stołowy.


Uczniowie startowali na szczeblu gminy, województwa, a nawet w Mistrzostwach Polski.Z roku na rok rosło zainteresowanie sportem i przybywało dyscyplin, w których nasi uczniowie brali udział.Na zebraniu założycielskim w dniu 23 marca 1997 r. postanowiono powołać Uczniowski Klub Sportowy.

 

Obecny wówczas dyrektor Szkoły Podstawowej w Żakowie - p.Tadeusz Gnoiński, był pomysłodawcą i pierwszym prezesem klubu w naszej szkole.Miał nadzieję, że założenie klubu pozwoli podnieść na wyższy poziom szkolny sport w Żakowie.Na wniosek dyrektora Gnoińskiego poddano głosowaniu uchwałę o utworzeniu Uczniowskiego Klubu Sportowego w naszej szkole.Zebrani jednogłośnie podjęli decyzję o powołaniu klubu.

 

Do opracowania statutu powołano pana Waldemara Piotrowskiego i panią Teresę Dydek.Dyrektor T.Gnoiński został upoważniony do zarejestrowania klubu. a pani Kamila Gruba zaproponowała, żeby klub dalej nosił nazwę "Berek", co wszyscy zaakceptowali jednomyślnie.Na podstawie decyzji Wojewody Siedleckiego z dnia 24 lipca 1997 r. do ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych wpisano stowarzyszenie o nazwie Uczniowski Klub Sportowy "Berek" Żaków z siedzibą w Żakowie.

 

W dniu 21 października 1997 roku ustalono i wybrano władze klubu:Tadeusz Gnoiński- prezes,Mirosław Dudek- z-ca prezesa, Maria Żukowska- sekretarz, Ewa Piotrowska- skarbnik.W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Krzysztof Sychowicz, Teresa Dydek i Waldemar Filipiak.Takie były początki naszego klubu, którego główne założenia są nieustannie realizowane i cieszą się od 20 lat ogromną popularnością i zaangażowaniem wśród dzieci i młodzieży szkoły w Żakowie.

 

You have no rights to post comments

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS ?BEREK? ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym ?Berek? Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Oszczędzaj i Ty!

zakow

Sekretne drzwi

Sprawdź, dokąd Cię przeniosą?
drzwi2

OSP Żaków

Logowanie

Nowy artykuł

Biegi przelajowe 0-III, 2015

W ostatnim okresie pojawiło się wiele filmów z udziałem naszych uczniów. Zachęcamy do oglądania!

Obejrzyj także ten film:

http://razem.tv/film/abp-henryk-hoser-jestesmy-powolani-aby-swiadczyc-ludziom-wszelkie-dobro-milosc-i-milosierdzie

 

 

 

Copyright © 2020 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.