13 grudnia - Dzień Otwarty

napisali

Nasze wolontariuszki w TVP1

wolontariuszki

A tu w Radio Warszawa (03.11.2015)

radio

berek 0220 - lecie UKS "BEREK" ŻAKÓW - Początkowo, w naszej szkole odbywały się zajęcia sportowe w ramach SKS "Berek" Żaków.Uczniowie wówczas już osiągali liczne sukcesy sportowe. Zainteresowaniem cieszyły się szachy, lekkoatletyka, piłka nożna, łucznictwo i tenis stołowy.

Uczniowie startowali na szczeblu gminy, województwa, a nawet w Mistrzostwach Polski.Z roku na rok rosło zainteresowanie sportem i przybywało dyscyplin, w których nasi uczniowie brali udział.Na zebraniu założycielskim w dniu 23 marca 1997 r. postanowiono powołać Uczniowski Klub Sportowy.

Obecny wówczas dyrektor Szkoły Podstawowej w Żakowie - p.Tadeusz Gnoiński, był pomysłodawcą i pierwszym prezesem klubu w naszej szkole.Miał nadzieję, że założenie klubu pozwoli podnieść na wyższy poziom szkolny sport w Żakowie.Na wniosek dyrektora Gnoińskiego poddano głosowaniu uchwałę o utworzeniu Uczniowskiego Klubu Sportowego w naszej szkole.Zebrani jednogłośnie podjęli decyzję o powołaniu klubu.

Do opracowania statutu powołano pana Waldemara Piotrowskiego i panią Teresę Dydek.Dyrektor T.Gnoiński został upoważniony do zarejestrowania klubu. a pani Kamila Gruba zaproponowała, żeby klub dalej nosił nazwę "Berek", co wszyscy zaakceptowali jednomyślnie.Na podstawie decyzji Wojewody Siedleckiego z dnia 24 lipca 1997 r. do ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych wpisano stowarzyszenie o nazwie Uczniowski Klub Sportowy "Berek" Żaków z siedzibą w Żakowie.

W dniu 21 października 1997 roku ustalono i wybrano władze klubu:Tadeusz Gnoiński- prezes,Mirosław Dudek- z-ca prezesa, Maria Żukowska- sekretarz, Ewa Piotrowska- skarbnik.W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Krzysztof Sychowicz, Teresa Dydek i Waldemar Filipiak.Takie były początki naszego klubu, którego główne założenia są nieustannie realizowane i cieszą się od 20 lat ogromną popularnością i zaangażowaniem wśród dzieci i młodzieży szkoły w Żakowie.

Copyright © 2018 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.