13 grudnia - Dzień Otwarty

kiermasz

las 0126.09.2018 r. klasy IV – VI spotkały się z panem leśniczym z Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki, który zabrał nas na wycieczkę do lasu. Tam okazało się, że las żakowski jest bardzo różnorodny. Najpierw szliśmy przez zbiorowisko leśne zwane grądem, czyli las liściasty, w którym dominuje grab i dąb, potem przez las mieszany a na koniec doszliśmy do lasu iglastego, gdzie rosły piękne sosny, czyli do boru.

W lesie dzieci rozpoznawały drzewa, krzewy i rośliny zielne oraz obserwowały piętra lasu. Lornetki pomogły nam wypatrzeć ptaki w koronach drzew. Największą atrakcją były grzyby, których wiele znaleźliśmy po drodze. Niestety, znalazły się tam również śmieci wyrzucone przez ludzi. My takich zachowań nie pochwalamy, a papierki po słodyczach, którymi poczęstował nas pan leśniczy zabraliśmy ze sobą, by potem wyrzucić do kosza. Jaki piękny byłby las, gdyby ludzie w nim nie śmiecili!
Bardzo dziękujemy panu leśniczemu za udaną wycieczkę.

Copyright © 2018 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.