13 grudnia - Dzień Otwarty

kiermasz

koncertujemy 00

Dnia 9 listopada 2018r. odbył się w naszej szkole koncert pt. „Sto lat Niepodległości! Uczciliśmy nim 100- lecie odzyskania niepodległości przez  naszą ukochaną Ojczyznę –Polskę. Koncert rozpoczął się wierszem „Łopocą flagi na wietrze”, który został napisany 100 lat temu – tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz współczesną  piosenką patriotyczną pt. „Dziewczyna z granatem” z serialu „Czas honoru”. Była to zapowiedź tego, co wydarzyło się w dalszej części uroczystości, czyli koncert  pieśni, piosenek i wierszy o charakterze patriotycznym.

Widzowie usłyszeli pieśni i piosenki, które przez ostatnie 100 lat śpiewali Polacy  , aby podtrzymywać w sobie ducha polskości i czuć bliskość współbraci Polaków. Spośród mnogości  pieśni patriotycznych, które powstały w ciągu ostatnich 100 lat,  zaśpiewane zostały te – moim zdaniem – najpiękniejsze! Pieśni i piosenki patriotyczne zostały ułożone w kolejności  od tych najstarszych – po współczesne. Takim sposobem uczestnikom koncertu przybliżone zostały uczucia Polaków do odrodzonej Ojczyzny. A wszystko po to, aby dać wyraz naszej radości z powodu setnej rocznicy odzyskania przez  Polskę niepodległości.
Oto lista zaśpiewanych utworów:
Hymn państwowy
Dziewczyna z granatem
Wisła płynie
Zwycięży orzeł biały
Rota
Pierwsza Brygada
Przybyli ułani pod okienko
Pierwsza kadrowa
Szara piechota
O mój rozmarynie
Rozkwitały pąki białych róż
Płonie ognisko w lesie
Serce w plecaku
Dziś do ciebie przyjść nie mogę
Deszcz jesienny
Sen o Warszawie
Polskie kwiaty
Pod żaglami Zawiszy
Hymn szkoły

Aby wszyscy mogli brać czynny udział w  wydarzeniu, Redakcja szkolnej gazetki Żaczek przygotowała  dla  wszystkich Śpiewniki . Był  to pierwszy numer Żaczka 2018/2019, w którym poza koncertowymi pieśniami i piosenkami znalazły się też wiesze patriotyczne nowych redaktorek naszej gazetki – Ani Kot i Wiktorii Ocypa z kl. VII.
W role śpiewających artystów  z klas starszych weszli uczniowie z kl. VIII i III gim. , którym serdecznie dziękuję za owocną współpracę . W tym  barwnym, biało – czerwonym  koncercie wystąpili również uczniowie klas młodszych:)

Copyright © 2018 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.