Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponagimnazjalnych 2018/19

plakat rekrutacja

Kryteria oceny

kryteria oceny

Terminy rekrutacji ósmoklasistów i gimnazjalistów

Terminy rekrutacji ósmoklasistów

osmoklasisty terminy

 

Terminy rekrutacji gimnazjalistów

terminy

100lecie

 

AKTUALNOŚCI:

koncertujemy 00

 

 

Dnia 9 listopada 2018r. odbył się w naszej szkole koncert pt. „Sto lat Niepodległości! Uczciliśmy nim 100- lecie odzyskania niepodległości przez  naszą ukochaną Ojczyznę –Polskę. Koncert rozpoczął się wierszem „Łopocą flagi na wietrze”, który został napisany 100 lat temu – tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz współczesną  piosenką patriotyczną pt. „Dziewczyna z granatem” z serialu „Czas honoru”. Była to zapowiedź tego, co wydarzyło się w dalszej części uroczystości, czyli koncert  pieśni, piosenek i wierszy o charakterze patriotycznym.
 
Widzowie usłyszeli pieśni i piosenki, które przez ostatnie 100 lat śpiewali Polacy  , aby podtrzymywać w sobie ducha polskości i czuć bliskość współbraci Polaków. Spośród mnogości  pieśni patriotycznych, które powstały w ciągu ostatnich 100 lat,  zaśpiewane zostały te – moim zdaniem – najpiękniejsze! Pieśni i piosenki patriotyczne zostały ułożone w kolejności  od tych najstarszych – po współczesne. Takim sposobem uczestnikom koncertu przybliżone zostały uczucia Polaków do odrodzonej Ojczyzny. A wszystko po to, aby dać wyraz naszej radości z powodu setnej rocznicy odzyskania przez  Polskę niepodległości.
Oto lista zaśpiewanych utworów:
Hymn państwowy
Dziewczyna z granatem
Wisła płynie
Zwycięży orzeł biały  
Rota  
Pierwsza Brygada
Przybyli ułani pod okienko
Pierwsza kadrowa
Szara piechota
O mój rozmarynie
Rozkwitały pąki białych róż  
Płonie ognisko w lesie
Serce w plecaku
Dziś do ciebie przyjść nie mogę
Deszcz jesienny
Sen o Warszawie  
Polskie kwiaty
Pod żaglami Zawiszy
Hymn szkoły

Aby wszyscy mogli brać czynny udział w  wydarzeniu, Redakcja szkolnej gazetki Żaczek przygotowała  dla  wszystkich Śpiewniki . Był  to pierwszy numer Żaczka 2018/2019, w którym poza koncertowymi pieśniami i piosenkami znalazły się też wiesze patriotyczne nowych redaktorek naszej gazetki – Ani Kot i Wiktorii Ocypa z kl. VII.  
W role śpiewających artystów  z klas starszych weszli uczniowie z kl. VIII i III gim. , którym serdecznie dziękuję za owocną współpracę . W tym  barwnym, biało – czerwonym  koncercie wystąpili również uczniowie klas młodszych:)

 

 

Rekrutacja - Szkoła Podstawowa

Rekrutacja - Oddział Przedszkolny

Terminarz wydarzeń

terminarz0

Podręczniki do religii 2018/19

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS „BEREK’ ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym „Berek” Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Oszczędzaj i Ty!

zakow

Sekretne drzwi

Sprawdź, dokąd Cię przeniosą?
drzwi2

OSP Żaków

Logowanie

Nowy artykuł

Biegi przelajowe 0-III, 2015

Galeria filmów - kategorie:

W ostatnim okresie pojawiło się wiele filmów z udziałem naszych uczniów. Zachęcamy do oglądania!

Obejrzyj także ten film:

http://razem.tv/film/abp-henryk-hoser-jestesmy-powolani-aby-swiadczyc-ludziom-wszelkie-dobro-milosc-i-milosierdzie

 

 

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.