Autor: p. A. Michalik

25 lutego uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Mińska Mazowieckiego. woj

Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w kinie, gdzie obejrzeliśmy film pt. ,,Chłopiec z burzy”. Opowiada on o przyjaźni chłopca z pelikanem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie jednostki wojskowej 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Janowie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Sali Pamięci, gdzie uczniowie zostali zapoznani z tradycjami i historią jednostki, specyfiką służby wojskowej, umundurowaniem żołnierzy. Następnie udaliśmy się do hangaru, który służy do naprawy samolotów i tam podziwialiśmy modele samolotów. Dzieci miały także okazję poznać wozy bojowe oraz ich wyposażenie. Uczestnicy wycieczki chętnie przymierzali hełmy, plecaki oraz zwiedzali wnętrze samochodów. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem uważni e słuchaliśmy ciekawych opowiadań żołnierza, który oprowadzał nas po jednostce. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

woj1

woj2