Autor: p. E. Piotrowska

7 kwietnia 2019 r. Szkolne Koło PCK zorganizowało konkurs „Zęby myjesz, zdrowo żyjesz” dla klas I – III. Tym razem konkurs przygotowali i przeprowadzili członkowie PCK z kl. V.
pck

Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania, rozwiązywali rebusy, łamigłówki i krzyżówki z zakresu wiedzy o higienie jamy ustnej. Przypomnieliśmy wszystkim młodszym uczniom, jak prawidłowo myć zęby, jakiej szczoteczki i pasty używać. Zaśpiewaliśmy także piosenkę „Szczotka, pasta” i wysłuchaliśmy wierszy recytowanych przez Anię Kulkę i Julię Guzowską. W konkursie zwyciężyła grupa w składzie: Oliwia Jakubowska z kl. I, Bartosz Piętka z kl. II i Mikołaj Żukowski z kl. III. Gratulacje.
Uczniowie z widowni mogli również podzielić się swoją wiedzą na temat sposobów ochrony zębów przed próchnicą, a za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali zdrowe jabłka i marchewki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, której dziękujemy.

pck1

pck2

pck3

pck4

pck5

pck6

pck7

Rekrutacja - Szkoła Podstawowa

Rekrutacja - Oddział Przedszkolny

Terminarz wydarzeń

terminarz0

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.