Autor: Malwina Barcikowska kl.III. Gim.  foto: p. T. Dydek
troj 00
Drugi dzień rozpoczęliśmy o godzinie 7. Wszyscy z podziwem mówili o Pani Marioli, która nie traci pozytywnego nastroju nawet rano. Po sowitym śniadaniu ruszyliśmy na podbój Trójmiasta.

Pierwszy był Gdańsk, na który poświęciliśmy najwięcej czasu. Na miejscu spotkaliśmy się z przewodnikiem. Obejrzeliśmy całe Stare Miasto, którego wizytówką jest słynny Żuraw Gdański, fontannę Neptuna oraz Wielki Ratusz. Pokonaliśmy 818 stopni na wieże w Bazylice Mariackiej, skąd obejrzeliśmy panoramę miasta. Kolejna była Gdynia. Odbyliśmy spacer po porcie oraz zwiedzaliśmy żaglowiec ,,Dar Pomorza” będący jednocześnie muzeum i pomnikiem wspaniałych dokonań Polaków w dziedzinie żeglugi. W międzyczasie mieliśmy niespodziankę w postaci solenizanta – nasz kolega z 7 klasy, Wojtek Broda, obchodził swoje urodziny. Ostatnim przystankiem był Sopot. Obowiązkiem był przejść się po słynnym Monciaku oraz wejść na sopockie molo. Podziwialiśmy również Krzywy Domek. Zmęczeni wróciliśmy na obiadokolację oraz oglądanie zachodu słońca w Stegnie.
gd 01

Rekrutacja - Oddział Przedszkolny

Terminarz wydarzeń

terminarz0

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.