Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

 

AKTUALNOŚCI:

Autor: Malwina Barcikowska kl.III. Gim.  foto: p. T. Dydek

grun 00

Piąty dzień przypominał nam o nieubłaganym biegu czasu. Był to nasz ostatni dzień nad morzem. Cała wycieczka w pocie czoła sprzątała na błysk swoje pokoje oraz dokładnie pakowała walizki. Po śniadaniu wyruszyliśmy na pożegnanie z morzem. Na pamiątkę zabraliśmy ze sobą naszą własną tyczkę, na której zgromadziliśmy podpisy wszystkich wycieczkowiczów. Następnie wyruszyliśmy do ostatniego punktu programu, Grunwaldu.

 

 

Myślę, że nikt lepiej nie zna daty 1410 niż uczniowie naszej szkoły. Bitwa pod Grunwaldem jest jedną z największych bitew w historii średniowiecza. Jest punktem kulminacyjnym wojny polsko-krzyżackiej, zakończonej w 1411 roku pierwszym pokojem toruńskim. Do walki stanęły połączone oddziały polsko-litewskie wspierane przez odziały tatarskie i ruskie, przeciwko potężnemu Zakonowi Krzyżackiemu. Zwycięstwo Polski rozniosło się echem po całej Europie. Weszliśmy do muzeum, gdzie zobaczyliśmy wystawę broni oraz zbroi rycerskiej w tamtych czasów, a pan przewodnik doskonale przedstawił nam, jak wyglądało użycie broni oraz sama bitwa. Na koniec obejrzeliśmy pomnik grunwaldzki i ruszyliśmy w drogę powrotną, w czasie której pani Milena przygotowała quiz historyczny, dotyczący bitwy. Zwycięzcą okazał się być Kacper Grzęda. Przez całą drogę powrotną uczniom towarzyszyła muzyka, chociaż niektórzy woleli odespać. Wróciliśmy około godziny 20. Uczniowie spotkali się z rodzicami. Były uściski, śmiechy i podziękowania za wspaniałą wycieczkę.

 

grun 01

 

grun 02

 

grun 03

 

grun 04

 

grun 05

 

grun 06

 

grun 07

 

grun 08

 

grun 09

 

grun 10

 

grun 11

 

grun 12

 

grun 13

 

grun 14

 

grun 15

 

grun 16

 

grun 17

 

grun 18

 

grun 19

 

grun 20

 

grun 21

 

grun 22

 

grun 23

 

grun 24

 

grun 25

 

grun 26

 

grun 27

 

grun 28

 

grun 29

 

grun 30

 

grun 31

 

grun 32

 

Wycieczka jak najbardziej się udała. Wspaniała atmosfera nas nie opuszczała, a nad wszystkim czuwali opiekunowie. Myślę, że wyjazd zapamiętają szczególnie uczniowie, którzy spędzają swoje ostatnie dni ze swoją klasą i nauczycielami. Mimo że ciałem jestem na Mazowszu, to Pomorze definitywnie skradło mi serce.

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS „BEREK’ ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym „Berek” Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Oszczędzaj i Ty!

zakow

Sekretne drzwi

Sprawdź, dokąd Cię przeniosą?
drzwi2

OSP Żaków

Logowanie

Nowy artykuł

Biegi przelajowe 0-III, 2015

Galeria filmów - kategorie:

W ostatnim okresie pojawiło się wiele filmów z udziałem naszych uczniów. Zachęcamy do oglądania!

Obejrzyj także ten film:

http://razem.tv/film/abp-henryk-hoser-jestesmy-powolani-aby-swiadczyc-ludziom-wszelkie-dobro-milosc-i-milosierdzie

 

 

 

Copyright © 2020 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.