Autor. p. dyr. A. Duszczyk

22 września nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy wzięli udział w uroczystych obchodach 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Żakowie.
osp9a

Po wprowadzeniu pododdziałów na teren jednostki, obchody rozpoczęły się Mszą Św. którą celebrował ksiądz proboszcz, prałat Marek Kasprzak. Nabożeństwo sprawowane było w intencji druhen i druhów naszej jednostki oraz w intencji mieszkańców Żakowa.
Po zakończonej Eucharystii, dh Marcin Ruta złożył meldunek o gotowości pododdziałów na ręce przedstawiciela Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych województwa mazowieckiego dh Bogdana Wójcika. Po złożeniu meldunku nastąpił przegląd pododdziałów, a następnie dla nadania odpowiedniej rangi uroczystości, przy dźwiękach hymnu narodowego flaga państwowa została wyciągnięta na maszt.
Po powitaniu wszystkich zgromadzonych gości, krótki rys historyczny OSP w Żakowie przedstawił prezes dh. Piotr Rosik.
Dostojna Jubilatka została odznaczona Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Jest to polski medal honorowy przyznawany przez marszałka województwa mazowieckiego za przyczynienie się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza. W dalszej kolejności nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń dla naszych druhen, druhów oraz osób wspierających przez ostatnie lata naszą straż. Nasi druhowie oraz druhny zostali odznaczeni również: medalami za zasługi dla pożarnictwa, odznakami "Strażak Wzorowy", Krzyżem Św. Floriana za zasługi dla OSP, odznakami za wysługę lat, medalami pamiątkowymi Pro Masovia oraz listami gratulacyjnymi.
Po wręczeniu wyróżnień, głos zabrali przybyli goście którzy składając nam życzenia podkreślali oddanie i zaangażowanie naszej jednostki. Gratulowali Jubileuszu, sukcesów w zawodach sportowo-pożarniczych, a także bohaterskiej postawy w codziennym pełnieniu swej ochotniczej służby. Po wystąpieniach gości, nastąpiła minuta ciszy w hołdzie wszystkim strażakom, którzy odeszli z naszej jednostki na wieczną służbę do domu Boga Ojca. Ostatnim punktem Jubileuszu była uroczysta defilada, w trakcie której strażacy zostali obdarowani brawami przez zgromadzoną widownię. Po zakończeniu części oficjalnej dla zaproszonych gości czekał gorący obiad w Pałacu Żaków, po którym nastąpiło uroczyste wbicie gwoździ w specjalnie przygotowaną na tą okoliczność tablicę pamiątkową.
osp1

osp2

osp3

osp4

osp5

osp6

osp7

osp8

osp10

osp11

osp12

osp13

osp14

Rekrutacja - Szkoła Podstawowa

Rekrutacja - Oddział Przedszkolny

Terminarz wydarzeń

terminarz0

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.