Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

 

AKTUALNOŚCI:

Autor. p. dyr. A. Duszczyk

22 września nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy wzięli udział w uroczystych obchodach 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Żakowie.
osp9a

Po wprowadzeniu pododdziałów na teren jednostki, obchody rozpoczęły się Mszą Św. którą celebrował ksiądz proboszcz, prałat Marek Kasprzak. Nabożeństwo sprawowane było w intencji druhen i druhów naszej jednostki oraz w intencji mieszkańców Żakowa.
Po zakończonej Eucharystii, dh Marcin Ruta złożył meldunek o gotowości pododdziałów na ręce przedstawiciela Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych województwa mazowieckiego dh Bogdana Wójcika. Po złożeniu meldunku nastąpił przegląd pododdziałów, a następnie dla nadania odpowiedniej rangi uroczystości, przy dźwiękach hymnu narodowego flaga państwowa została wyciągnięta na maszt.
Po powitaniu wszystkich zgromadzonych gości, krótki rys historyczny OSP w Żakowie przedstawił prezes dh. Piotr Rosik.
Dostojna Jubilatka została odznaczona Medalem Pamiątkowym ?Pro Masovia?. Jest to polski medal honorowy przyznawany przez marszałka województwa mazowieckiego za przyczynienie się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza. W dalszej kolejności nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń dla naszych druhen, druhów oraz osób wspierających przez ostatnie lata naszą straż. Nasi druhowie oraz druhny zostali odznaczeni również: medalami za zasługi dla pożarnictwa, odznakami "Strażak Wzorowy", Krzyżem Św. Floriana za zasługi dla OSP, odznakami za wysługę lat, medalami pamiątkowymi Pro Masovia oraz listami gratulacyjnymi.
Po wręczeniu wyróżnień, głos zabrali przybyli goście którzy składając nam życzenia podkreślali oddanie i zaangażowanie naszej jednostki. Gratulowali Jubileuszu, sukcesów w zawodach sportowo-pożarniczych, a także bohaterskiej postawy w codziennym pełnieniu swej ochotniczej służby. Po wystąpieniach gości, nastąpiła minuta ciszy w hołdzie wszystkim strażakom, którzy odeszli z naszej jednostki na wieczną służbę do domu Boga Ojca. Ostatnim punktem Jubileuszu była uroczysta defilada, w trakcie której strażacy zostali obdarowani brawami przez zgromadzoną widownię. Po zakończeniu części oficjalnej dla zaproszonych gości czekał gorący obiad w Pałacu Żaków, po którym nastąpiło uroczyste wbicie gwoździ w specjalnie przygotowaną na tą okoliczność tablicę pamiątkową.
osp1

 

osp2

 

osp3

 

osp4

 

osp5

 

osp6

 

osp7

 

osp8

 

osp10

 

osp11

 

osp12

 

osp13

 

osp14

 

 

You have no rights to post comments

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS ?BEREK? ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym ?Berek? Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Oszczędzaj i Ty!

zakow

Sekretne drzwi

Sprawdź, dokąd Cię przeniosą?
drzwi2

OSP Żaków

Logowanie

Nowy artykuł

Biegi przelajowe 0-III, 2015

Galeria filmów - kategorie:

W ostatnim okresie pojawiło się wiele filmów z udziałem naszych uczniów. Zachęcamy do oglądania!

Obejrzyj także ten film:

http://razem.tv/film/abp-henryk-hoser-jestesmy-powolani-aby-swiadczyc-ludziom-wszelkie-dobro-milosc-i-milosierdzie

 

 

 

Copyright © 2020 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.