Wiele wieków temu żył pewien szlachcic. Nazywał się Jan Twardowski. Był on człowiekiem wykształconym, kochał księgi, kochał naukę. Interesowała go magia i alchemia. Stworzył magiczne lustro, za pomocą którego przywoływał duchy zmarłych czy przepowiadał przyszłość.  Jednak po wielu latach badań uznał, iż czary nie są możliwe bez udziału diabelskich sił nadprzyrodzonych  ….spotkania z tą polską legendą znaną także w całej Europie  doświadczyli uczniowie klas VI – VIII w dniu 3 X br. podczas wycieczki na trasie LIW – WEGRÓW – SIEDLCE.
liw00

W LIWIE uczniowie zwiedzili zamek, posłuchali legendarnej gawędy o losach tegoż zamku, a także wzięli udział w lekcji muzealnej.
W WĘGROWIE odwiedziliśmy magiczne lustro mistrza Twardowskiego znajdujące się w zakrystii Bazyliki Mniejszej. Później obejrzeliśmy galerię w Domu Gdańskim, gdzie duże wrażenie zrobiły na nas zdjęcia, pokazujące Węgrów z czasów II wojny światowej, widziany oczami okupantów.  Odwiedziliśmy także  muzeum – Węgrów miastem wielu kultur.
 W SIEDLCACH obejrzeliśmy  film pt. „Legiony” ukazujący historię formowania się polskich legionów pod dowództwem marszałka Piłsudskiego i ich pierwsze krwawe boje podczas I wojny światowej.  Była to wycieczka w świecie legend i najprawdziwszych opowieści z burzliwej przeszłości naszego narodu.
liw01

Rekrutacja - Oddział Przedszkolny

Terminarz wydarzeń

terminarz0

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.