Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

 

AKTUALNOŚCI:

Autor: p. E. Piotrowska

4 października 2019 r. nasza szkoła dołączyła do akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, która była organizowana już po raz dziewiąty. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
tabliczka

Przed IX Dniem Tabliczki Mnożenia uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia w domu, w szkole, rozwiązywali zadania konkursowe systematycznie wywieszane na gazetce.
Wśród uczniów klas IV – VIII wyłonione zostały komisje egzaminacyjne, które sprawdzały wiedzę „tabliczkową” swoich kolegów i koleżanek. Uczestnicy akcji losowali po 5 pytań o różnym stopniu trudności i po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymywali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Tego dnia przeprowadzono ponad 130 egzaminów, w których86 osób zostało Ekspertem Tabliczki Mnożenia. Niektórzy uzyskali ten tytuł kilkakrotnie, za każdym razem na wyższym poziomie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej niecodziennej zabawy.
Organizatorzy: Wanda Redzik i Ewa Piotrowska
tabliczka1

 

tabliczka2

 

tabliczka3

 

tabliczka4

 

tabliczka6

You have no rights to post comments

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS „BEREK’ ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym „Berek” Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Oszczędzaj i Ty!

zakow

Sekretne drzwi

Sprawdź, dokąd Cię przeniosą?
drzwi2

OSP Żaków

Logowanie

Nowy artykuł

Biegi przelajowe 0-III, 2015

Galeria filmów - kategorie:

W ostatnim okresie pojawiło się wiele filmów z udziałem naszych uczniów. Zachęcamy do oglądania!

Obejrzyj także ten film:

http://razem.tv/film/abp-henryk-hoser-jestesmy-powolani-aby-swiadczyc-ludziom-wszelkie-dobro-milosc-i-milosierdzie

 

 

 

Copyright © 2020 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.