Autor: p. E. Piotrowska

4 października 2019 r. nasza szkoła dołączyła do akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, która była organizowana już po raz dziewiąty. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
tabliczka

Przed IX Dniem Tabliczki Mnożenia uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia w domu, w szkole, rozwiązywali zadania konkursowe systematycznie wywieszane na gazetce.
Wśród uczniów klas IV – VIII wyłonione zostały komisje egzaminacyjne, które sprawdzały wiedzę „tabliczkową” swoich kolegów i koleżanek. Uczestnicy akcji losowali po 5 pytań o różnym stopniu trudności i po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymywali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Tego dnia przeprowadzono ponad 130 egzaminów, w których86 osób zostało Ekspertem Tabliczki Mnożenia. Niektórzy uzyskali ten tytuł kilkakrotnie, za każdym razem na wyższym poziomie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej niecodziennej zabawy.
Organizatorzy: Wanda Redzik i Ewa Piotrowska
tabliczka1

tabliczka2

tabliczka3

tabliczka4

tabliczka6

Rekrutacja - Szkoła Podstawowa

Rekrutacja - Oddział Przedszkolny

Terminarz wydarzeń

terminarz0

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.