Autor: p. A. Matak
10 października dzieci z zerówki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żakowie wyruszyły na wycieczkę edukacyjno - poznawczą po najważniejszych miejscach w naszej siennickiej gminie.
gmina00

Cała grupa z entuzjazmem wyruszyła na przystanek autobusowy w Żakowie, aby rozpocząć swoją przygodę. Podróż autobusem komunikacji publicznej, samodzielny zakup biletu był dla wielu przedszkolaków nie lada wyzwaniem.
Pierwszym punktem na mapie wycieczkowej wyprawy był Urząd Gminy w Siennicy. Już w drzwiach Urzędu powitała nas Pani Ksenia Wąsowska – Sekretarz Gminy w Siennicy oraz Pani Ewelina Kurowska –Inspektor ds. Oświaty w Urzędzie Gminy w Siennicy. Pani sekretarz oprowadziła nas po całym budynku, ciekawie opowiadając o tym jakie sprawy mogą załatwić interesanci w naszym urzędzie oraz jaką pracę wykonują poszczególni pracownicy.
Zwiedziliśmy także gabinet, w którym urzęduje Pan Wójt – Stanisław Duszczyk. Tam też czekały na nas miłe niespodzianki. Wszystkie dzieci choć przez chwilę chciały poczuć się jak najważniejsza osoba w Gminie dlatego też miały niepowtarzaną okazję zasiąść na fotelu Wójta (może rośnie nam następca). Wizytę zakończyliśmy wymianą upominków – dzieci dostały słodkości i baloniki, a my wręczyliśmy na ręce Pani Sekretarz podziękowania za odbytą wizytę.
Pogoda nam dopisywała ,więc spacerkiem udaliśmy się do Gminnej Biblioteki Publicznej. Tam przywitały nas Panie w niej pracujące - Pani Elżbieta Jurkowska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Pani Monika Pszkit – Koordynator Kultury. W bibliotece odbyła się krótka lekcja biblioteczna, każde dziecko mogło również znaleźć sobie interesującą książeczkę. Pani Ela pokazała dzieciom w jaki sposób teraz można wypożyczać książki. Zerówkowicze wzięli też udział w Ogólnopolskim Projekcie dla dzieci w wieku 3-6 lat „ Mała książka – wielki człowiek” a także założono im kartę Małego Czytelnika. Pani bibliotekarka obdarowała nas wielkimi torbami prezentów, ale najważniejsze wspomnienia pozostaną w naszej pamięci. Dzieci wręczyły także podziękowania płynące z głębi ich serduszek.
Następnie udaliśmy się do Urzędu Pocztowego w Siennicy. Tam poznaliśmy pracę listonosza, w jaki sposób segreguje się paczki czy listy, dowiedzieliśmy się co się dzieje z listami lub paczkami źle zaadresowanymi oraz wiele jeszcze innych ciekawych informacji. Pani naczelnik pokazała nam dawną torbę listonosza , mieliśmy również możliwość zrobienia pieczątek. Dzieci otrzymały słodką niespodziankę przygotowaną przez pracowników poczty. Będąc na poczcie każde dziecko wysłało pozdrowienia do kolegi lub koleżanki z klasy. Po tak mile spędzonym przedpołudniu wróciliśmy do szkoły autobusem, w którym ponownie dzieci samodzielnie zakupiły bilety.
Wszystkim instytucjom, które tak miło i ciepło nas przyjęły serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych. Dziękujemy też za miłe, słodkie upominki, a Gminnej Bibliotece Publicznej za książki edukacyjne dla dzieci i ich rodziców.
gmina01

Rekrutacja - Oddział Przedszkolny

Terminarz wydarzeń

terminarz0

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.