Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

 

AKTUALNOŚCI:

Autor: p. A. Matak
10 października dzieci z zerówki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żakowie wyruszyły na wycieczkę edukacyjno - poznawczą po najważniejszych miejscach w naszej siennickiej gminie.
gmina00

Cała grupa z entuzjazmem wyruszyła na przystanek autobusowy w Żakowie, aby rozpocząć swoją przygodę. Podróż autobusem komunikacji publicznej, samodzielny zakup biletu był dla wielu przedszkolaków nie lada wyzwaniem.
Pierwszym punktem na mapie wycieczkowej wyprawy był Urząd Gminy w Siennicy. Już w drzwiach Urzędu powitała nas Pani Ksenia Wąsowska ? Sekretarz Gminy w Siennicy oraz Pani Ewelina Kurowska ?Inspektor ds. Oświaty w Urzędzie Gminy w Siennicy. Pani sekretarz oprowadziła nas po całym budynku, ciekawie opowiadając o tym jakie sprawy mogą załatwić interesanci w naszym urzędzie oraz jaką pracę wykonują poszczególni pracownicy.
Zwiedziliśmy także gabinet, w którym urzęduje Pan Wójt ? Stanisław Duszczyk. Tam też czekały na nas miłe niespodzianki. Wszystkie dzieci choć przez chwilę chciały poczuć się jak najważniejsza osoba w Gminie dlatego też miały niepowtarzaną okazję zasiąść na fotelu Wójta (może rośnie nam następca). Wizytę zakończyliśmy wymianą upominków ? dzieci dostały słodkości i baloniki, a my wręczyliśmy na ręce Pani Sekretarz podziękowania za odbytą wizytę.
Pogoda nam dopisywała ,więc spacerkiem udaliśmy się do Gminnej Biblioteki Publicznej. Tam przywitały nas Panie w niej pracujące - Pani Elżbieta Jurkowska ? Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Pani Monika Pszkit ? Koordynator Kultury. W bibliotece odbyła się krótka lekcja biblioteczna, każde dziecko mogło również znaleźć sobie interesującą książeczkę. Pani Ela pokazała dzieciom w jaki sposób teraz można wypożyczać książki. Zerówkowicze wzięli też udział w Ogólnopolskim Projekcie dla dzieci w wieku 3-6 lat ? Mała książka ? wielki człowiek? a także założono im kartę Małego Czytelnika. Pani bibliotekarka obdarowała nas wielkimi torbami prezentów, ale najważniejsze wspomnienia pozostaną w naszej pamięci. Dzieci wręczyły także podziękowania płynące z głębi ich serduszek.
Następnie udaliśmy się do Urzędu Pocztowego w Siennicy. Tam poznaliśmy pracę listonosza, w jaki sposób segreguje się paczki czy listy, dowiedzieliśmy się co się dzieje z listami lub paczkami źle zaadresowanymi oraz wiele jeszcze innych ciekawych informacji. Pani naczelnik pokazała nam dawną torbę listonosza , mieliśmy również możliwość zrobienia pieczątek. Dzieci otrzymały słodką niespodziankę przygotowaną przez pracowników poczty. Będąc na poczcie każde dziecko wysłało pozdrowienia do kolegi lub koleżanki z klasy. Po tak mile spędzonym przedpołudniu wróciliśmy do szkoły autobusem, w którym ponownie dzieci samodzielnie zakupiły bilety.
Wszystkim instytucjom, które tak miło i ciepło nas przyjęły serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych. Dziękujemy też za miłe, słodkie upominki, a Gminnej Bibliotece Publicznej za książki edukacyjne dla dzieci i ich rodziców.
gmina01

 

gmina02

 

gmina03

 

gmina04

 

gmina05

 

gmina06

 

gmina07

 

gmina08

 

gmina09

 

gmina10

 

gmina11

 

gmina12

 

gmina14

 

gmina15

 

gmina16

 

gmina17

 

gmina18

 

gmina19

 

gmina20

 

gmina21

 

gmina22

 

gmina23

 

gmina24


gmina25

gmina26

 

gmina27

 

gmina28

 

gmina29

 

gmina30

 

gmina31

 

gmina32

 

 

gmina33

 

gmina34

 

gmina35

 

gmina36

 

gmina37

 

gmina38

 

gmina39

 

 

 

You have no rights to post comments

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS ?BEREK? ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym ?Berek? Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Oszczędzaj i Ty!

zakow

Sekretne drzwi

Sprawdź, dokąd Cię przeniosą?
drzwi2

OSP Żaków

Logowanie

Nowy artykuł

Biegi przelajowe 0-III, 2015

Galeria filmów - kategorie:

W ostatnim okresie pojawiło się wiele filmów z udziałem naszych uczniów. Zachęcamy do oglądania!

Obejrzyj także ten film:

http://razem.tv/film/abp-henryk-hoser-jestesmy-powolani-aby-swiadczyc-ludziom-wszelkie-dobro-milosc-i-milosierdzie

 

 

 

Copyright © 2020 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.