Autor: p. Stela Ciechańska
Tegoroczna jesień jest dla nas bardzo łaskawa – ciepła, słoneczna, pełna różnokolorowych barw. Wręcz kusi do wyjścia na spacer i podziwiania jej uroków w pełnej okazałości.
Z tego wspaniałego zaproszenia skorzystali uczniowie kl. I - III wybierając się 17 października b. r. na jesienną wyprawę.
kasztany2

Dzięki uprzejmości pana Jarosława Cybulskiego, właściciela Pałacu Żaków oraz managera p. Rafała Młota, dzieci mogły podziwiać piękno krajobrazu w tamtejszym parku i zebrać kasztany, które z pewnością staną się ozdobą wielu prac plastycznych. Uczniowie mieli też niepowtarzalną okazję podziwiania niezwykłych, hotelowych wnętrz, po których grupę oprowadzała - jak zawsze uprzejma i uśmiechnięta - pani Agnieszka.
Wycieczkowicze poznali także historię zabytkowego pałacyku, w którym przed laty mieściła się żakowska szkoła podstawowa. Naszą przewodniczką po miejscach naznaczonych wspomnieniami wielu uczniów była pani Kamila Gruba, absolwentka tejże placówki.
Następnie dzieci uczestniczyły w lekcji savoir- vivre, podczas której przypomniały sobie najważniejsze zasady zachowania przy stole. Wszystkie informacje można było bardzo szybko wykorzystać w praktyce, ponieważ wszyscy uczestnicy wycieczki mieli okazję skosztować pysznej szarlotki z bitą śmietaną.

Podziękowania dla opiekunów i pomysłodawców tego jesiennego spaceru - p. Steli Ciechańskiej, p. Ilony Misior- Zadrożnej, p. Kamili Gruba i p. Edyty Prasuła.
kasztany1

kasztany3

kasztany4

kasztany5

kasztany6

kasztany7

Rekrutacja - Szkoła Podstawowa

Rekrutacja - Oddział Przedszkolny

Terminarz wydarzeń

terminarz0

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.