Autor: p. A. Duszczyk
W październiku wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Żakowa kolejny rok z rzędu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON i wysyłali pocztówki z życzeniami do Powstańców broniących Warszawy w 1944 roku.

powstaniec3

Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Po raz pierwszy wszystkie kartki wykonane były własnoręcznie!!! Pochwała dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w akcji i moje serdeczne podziękowania dla nauczycieli, którzy pomogli w zorganizowaniu tegorocznej edycji, a byli to Państwo - Teresa Dydek, Ilona Misior-Zadrożna, Sławek Lesisz i Anna Krusiewicz :-)
A już za kilka dni rusza kolejna akcja wolontariuszy - zbierać będziemy przybory szkolne dla dzieci w Afryce.

powstaniec1

powstaniec2