Autor: p. I. Misior - Zadrożna
W minionym tygodniu uczniowie klas IV - VIII wzięli udział  w akcji czytelniczej
 Jesienne czytanie z Zawiszą.

Celem  całotygodniowych spotkań było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci
i młodzieży, a także zachęcanie do poszerzania swojej wiedzy o świecie i człowieku w oparciu
 o literaturę. Aby uatrakcyjnić to przedsięwzięcie do szkoły zostali zaproszeni wspaniali  goście, którzy przeczytali fragmenty utwór o różnorodnej tematyce.
W poniedziałek tydzień czytelniczy zainaugurowała pani Dyrektor Anna Duszczyk bajką filozoficzną pt. Nauki mędrca Michela Piquemala. Tekst ten to skuteczna recepta na szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.
W kolejnym dniu żakowska szkoła gościła Proboszcza Marka Kasprzaka, który przeczytał dzieciom i młodzieży Cegiełkę ks. Janusza Stańczuka. Ta krótka, aczkolwiek treściwa historia uwypuklała zasadę użyteczności społecznej według, której każdy ma przypisaną rolę w społeczeństwie.
W środę Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej pani Elżbieta Jurkowska zaprezentowała fragment powieści Wszystko tylko nie mięta Ewy Nowak. Książka porusza problem niepełnosprawności i funkcjonowania osób z dysfunkcjami w przestrzeni szkolnej.
Radna Rady Gminy Siennica pani Hanna Dąbrowska  przeniosła uczniów
w średniowieczne czasy, które były tłem utworu Jadwiga kontra Jagiełło autorstwa Grażyny Bąkiewicz.
Jesienne czytanie z Zawiszą  podsumował Wójt Gminy Siennica Stanisław Duszczyk fragmentem Małego Księcia Antoine de Sant Exupery obrazowo wyjaśniającym na czym polega prawdziwa przyjaźń.
Przeprowadzona akcja czytelnicza była wielkim ukłonem w stronę książek. Wszyscy nauczyciele (poloniści w szczególności) mają nadzieję, że  zaproszeni goście znacząco zachęcili dzieci i młodzież z żakowskiej szkoły do czytania i poznawania nowych literackich światów.
Nad  długofalowym powodzeniem akcji czuwa oczywiście Zawisza Czarny – patron przedsięwzięcia :)

Rekrutacja - Szkoła Podstawowa

Rekrutacja - Oddział Przedszkolny

Terminarz wydarzeń

terminarz0

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.