Autor; p. S. Ciechańska

24 października 2019 r. naszą szkolę odwiedzili niezwykle interesujący goście- policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim - aspirant Arkadiusz Wysocki i aspirant Mariusz Kondraciuk. W spotkaniu zorganizowanym przez p. Stelę Ciechańską uczestniczyły przedszkolaki, zerówka oraz uczniowie klas I-III.
policjant05

Podczas prelekcji policjanciprzypomnieli o zasadach zachowania się na drodze, poruszania się po ulicy, chodniku, podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Aspiranci wytłumaczyli dzieciom jak należy postępować w kontaktach z obcymi ludźmi oraz jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Na zakończenie goście wprowadzili dzieci w tajniki ciekawej i bardzo odpowiedzialnej pracy policjanta, a każdy miał szansę zadać pytanie związane z tym tematem. Dodatkową atrakcją był pokaz kilku policyjnych urządzeń.
Informacje przekazane przez panów policjantów bardzo zainteresowały uczniów żakowskiej szkoły.
Na zakończenie udanego spotkania dzieci podziękowali panom policjantom za przybycie i przeprowadzenie interesującej i pouczającej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa.
Wszystkie rady i informacje z pewnością będą wykorzystane przez uczniów w praktyce.
policjant01

policjant02