20.01.20 r. uczniowie klas VI – VIII byli w sali kina „Muza” w Mińsku Mazowieckim, aby uczestniczyć w  interaktywnym widowisku multimedialnym pt. „KRZYŻACY” czyli filmowa rekonstrukcja historyczna”. Uczniowie  wczuli się z role postaci charakterystycznych dla epoki opisanej w „Krzyżakach” H. Sienkiewicza. Kacper z klasy VIII dostał rolę rycerza i niczym nasz patron - Zawisza Czarny odważnie stanął na scenie do pojedynku z Krzyżakiem, wzbudzając podziw nie tylko nasz, ale także całej widowni.
krzyzacy04

Uczniów o udziału w widowisku zaprosił sam Henryk Sienkiewicz. Od autora powieści uczniowie dowiedzieli się, że żadnej książki  historycznej nie da się dobrze przeczytać bez podstawowej wiedzy ogólnej o epoce opisywanej w powieści. Aby  spotkanie  uczniów z powieścią pt. „Krzyżacy” było pełne, przypomniane  mieli pojęcia nieodłącznie wiążące się z polskim  średniowieczem mi. in. takie jak: zamek, miecz, tarcza, rycerz, król, dama, giermek, poseł, Zawisza Czarny, honor, godność.
krzyzacy01

krzyzacy02

krzyzacy18

krzyzacy03

krzyzacy05

krzyzacy06

krzyzacy07

Po przedstawieniu udaliśmy się na lodowisko, aby udowodnić sobie, że sprawność fizyczna to także domena Zawiszaków.
krzyzacy08

krzyzacy09