Autor: p. A. Matak

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Już na samym początku tej ukwieconej pory, przypadają ważne święta związane z Polską i jej symbolami narodowymi.1 maja obchodzimy Święto Pracy , 2 maja- Święto Flagi , a 3 maja- to rocznica uchwalenia Konstytucji z 1791 roku. Uczniowie zerówki z żakowskiej szkoły żadnej pracy się nie boją, a stawiane przed nimi  wyzwania pokonują z mistrzowską dokładnością, dlatego postanowili uczcić uroczystości majowe w charakterystyczny dla siebie sposób: dzieciaczki wykonały naszą flagę państwową.
antkafla

Nietuzinkowych pomysłów jak zwykle nie brakowało i  wychowawczyni mogła obejrzeć komplet 13 pięknych prac . Na szczęście p. Aneta udostępniła zdjęcia tej wspaniałej kolekcji, żeby wszyscy mogli podziwiać talenty plastyczne zerówkowiczów. Dodatkowym atutem zdjęć przedstawiających flagi  byli ich autorzy ubrani w stroje w naszych barwach narodowych i stroje ludowe.
Dzieci z oddziału przedszkolnego zdały swój egzamin z patriotyzmu na 6 i można spokojnie zaliczyć je do grona małych prawdziwych Polaków.
antkafla01antkafla02

antkafla03