Autor: p. E. Prasuła

W dalszym ciągu uczymy się w domu. Już nam się tęskni za szkołą i za kolegami. Wytrwale jednak uczymy się z naszych szkolnych podręczników. Odbywamy podróże po różnych miejscach w naszej ojczyźnie. Często też wracamy do miejsc, w których byliśmy ze szkolną wycieczką. Wtedy łatwiej jest zrozumieć temat. Niestety, nasza wycieczka majowa przełożona jest na inny możliwy termin. Ale póki co, odbywamy podróż po Mazowszu i poznajemy Kurpie z ich tradycyjnymi wycinankami.
dookola8

Wspominamy dawne stolice Polski i przypominamy sobie legendy związane z tymi pięknymi miastami. Uczyliśmy się piosenki Czerwone jabłuszko i prezentowaliśmy swoje talenty. Napisaliśmy testy sprawdzające naszą wiedzę. Wykonujemy różne prace plastyczne. Tym razem malowaliśmy w plenerze, a tematem naszej pracy były kwitnące wokół nas drzewa. Obejrzyjcie prezentację naszych prac.
Szczególne podziękowania dla rodziców za pomoc w realizacji treści programowych i dokumentację prac uczniowskich.
dookola7

dookola9