Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
13 grudnia - Dzień Otwarty

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

kiermasz

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponagimnazjalnych 2018/19

plakat rekrutacja

Kryteria oceny

kryteria oceny

Terminy rekrutacji ósmoklasistów i gimnazjalistów

Terminy rekrutacji ósmoklasistów

osmoklasisty terminy

 

Terminy rekrutacji gimnazjalistów

terminy

100lecie

 

AKTUALNOŚCI:

skc 01Z życzeniami powrotu do zdrowia dla małych pacjentów oddziału dziecięcego w szpitalu w Siedlcach - wolontariusze z Żakowa! Akcja zakończyła się pełnym sukcesem - ponad 200 kolorowanek i książek oraz kilkadziesiąt opakowań kredek wyjechało dzisiaj z naszej szkoły, a to wszystko żeby sprawić komuś miłą niespodziankę. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym - młodszych i starszym uczniom, a szczególnie RODZICOM. Bez Was to by się nie udało!

Czytaj więcej...

 skc1 

 

skc1

 skc3

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Żakowa kolejny rok z rzędu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON i wysyłali pocztówki z życzeniami do Powstańców broniących Warszawy w 1944 roku. W sumie napisali i wysłali 100 kartek. Taki był zamysł – 100 kartek na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

remontfederica

W Tygodniu Miłosierdzia od 08 do 14 kwietnia, żakowscy wolontariusze zakończyli i podsumowali nasze szkolne akcje. 

Dzięki nim i ich WSPANIAŁYM RODZICOM wspólnymi siłami udało się zebrać dokładnie 3.681,00 zł (trzy tysiące sześćset osiemdziesiąt jeden złotych) na cele charytatywne.

Już wcześniej wolontariusze podjęli decyzję, że chcieliby wesprzeć leczenie Federici Pibiri i remont Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy.

Czytaj więcej...

skarpeta229 par - jesteście niesamowici!!! Uściski dla najmłodszych wolontariuszy - to oni zasłużyli na największą pochwałę!!! Podziękowania dla gimnazjalistów za pomoc w organizacji akcji, rodziców, którzy - jak zawsze- spojrzeli na nasz pomysł przychylnym okiem oraz wychowawców, bez których akcja nie przyniosłaby takich rezultatów. Jesteśmy z Was dumni!

imagesPo raz drugi włączyliśmy się w kampanię BohaterON - wysyłania pocztówek do Powstańców Warszawskich :-) Nasi wolontariusze napisali prawie 100 pocztówek w tym roku! To była okazja aby podziękować im za ich męstwo, odwagę, miłość do Ojczyzny, poświęcenie... Ale również okazja do złożenia życzeń - życzliwości i szacunku ze strony Rodaków, siły i zdrowia.

Czytaj więcej...

i 0115 września gościliśmy w Domu Pomocy Społecznej w Kątach na Powiatowej Imprezie Integracyjnej "Indiańska Jesień". Jako wolontariusze pomagaliśmy w malowaniu twarzy, robieniu pióropuszy, zabawach tanecznych, a także częstowaliśmy gości wspaniałymi przysmakami specjalnie przygotowanymi na tę okazję.

Czytaj więcej...

12W dniach 14-15 września wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas i PCK przeprowadzili kwestę na rzecz poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach na Pomorzu. W akcję włączyli się nie tylko uczniowie, ich rodzice i pracownicy szkoły, ale także mieszkańcy Żakowa i najbliższej okolicy. 

Czytaj więcej...

c1skcWspaniała niespodzianka!!! Klaudia Kot została laureatką finału Diecezjalnego Konkursu "Caritas = Miłość" zorganizowanego z okazji Jubileuszu XXV-lecia Caritas DWP. Klaudia zajęła w nim II miejsce, wykazując się i wiedzą, i inteligencją, gdyż konkurs naprawdę nie był prosty. Bardzo dobrze wypadła też druga nasza reprezentantka - Kasia Zgódka, zajmując IV miejsce (Kasia zdobyła zaledwie 2 pkt mniej od Klaudii).

Czytaj więcej...

car 01W imieniu wolontariuszy SKC dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli naszą akcję Torba pełna miłości. Akcją tą rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Miłosierdzia, wyjdzie z tego cały miesiąc! Zbieraliśmy: płyny do kąpieli, żele pod prysznic, mydła w płynie, pasty i szczoteczki do zębów, szampony do włosów, kremy do rąk, proszek/płyny do prania, płyny do mycia okien/ podłóg, papier toaletowy, ręczniki itp.

Czytaj więcej...

aniol 04Z przyjemnością informujemy, iż 04 grudnia 2015 r. podczas Gali Wolontariatu Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej „Wolontariat łączy pokolenia”, Arcybiskup Henryk Hoser wręczył najbardziej zaangażowanym wolontariuszom z naszej diecezji wyróżnienia oraz statuetki „Skrzydła Anioła”.

Czytaj więcej...

024Wolontariusze naszego  Szkolnego Koła Caritas mieli zaszczyt  gościć na Ogólnopolskim Zlocie Szkolnych Kół Caritas  w Rzeszowie. 13  września  w sobotę wyjechaliśmy  z Żakowa w 16- osobowym składzie z p. Grażyną Rechnio  i s. Agnieszką Miduch.

Czytaj więcej...

c 03920 marca nasza szkoła dostąpiła wyjątkowego wyróżnienia – organizacji Dnia Caritas w Diecezji Warszawsko-Praskiej.  Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył Ordynariusz Diecezji Warszawsko – Praskiej Abp Henryk Hoser. Zwracając się do dzieci i młodzieży, arcybiskup zachęcał do zaangażowania w wolontariat. – Jesteśmy powołani do tego, żeby świadczyć ludziom wszelkie dobro, miłość i miłosierdzie. Pan Jezus robił dwie rzeczy, które i wy robicie, tu w najlepszym Szkolnym Kole Caritas w naszej diecezji, najpierw szukał potrzebujących, a potem pomagał. To jest idea wolontariatu. Dziękujemy zatem Panu Bogu dzisiaj za to, że przyszedł do Żakowa – podsumował.

Czytaj więcej...

caritastZ okazji Roku Caritas, 20 marca 2015 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Caritas. Uroczystościom patronowały Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej i Caritas Polska. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Przygotowali się do tej uroczystości wzorowo i dali pokaz dużych umiejętności  recytatorskich, plastycznych, wokalnych, aktorskich. A ci najsprawniejsi w piórze popisali się talentem literackim.

Czytaj więcej...

Podręczniki do religii 2018/19

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS „BEREK’ ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym „Berek” Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Oszczędzaj i Ty!

zakow

Sekretne drzwi

Sprawdź, dokąd Cię przeniosą?
drzwi2

OSP Żaków

Logowanie

Nowy artykuł

Biegi przelajowe 0-III, 2015

Galeria filmów - kategorie:

W ostatnim okresie pojawiło się wiele filmów z udziałem naszych uczniów. Zachęcamy do oglądania!

Obejrzyj także ten film:

http://razem.tv/film/abp-henryk-hoser-jestesmy-powolani-aby-swiadczyc-ludziom-wszelkie-dobro-milosc-i-milosierdzie

 

 

 

Copyright © 2018 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.