Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

 

AKTUALNOŚCI:

20.01.20 r. uczniowie klas VI – VIII byli w sali kina „Muza” w Mińsku Mazowieckim, aby uczestniczyć w  interaktywnym widowisku multimedialnym pt. „KRZYŻACY” czyli filmowa rekonstrukcja historyczna”. Uczniowie  wczuli się z role postaci charakterystycznych dla epoki opisanej w „Krzyżakach” H. Sienkiewicza. Kacper z klasy VIII dostał rolę rycerza i niczym nasz patron - Zawisza Czarny odważnie stanął na scenie do pojedynku z Krzyżakiem, wzbudzając podziw nie tylko nasz, ale także całej widowni.
krzyzacy04

Czytaj więcej...

6 listopada uczniowie klas IV – VI byli obejrzeli spektakl przygotowany przez Teatr Współczesny z Krakowa pt. „Bajki”. Było to przedstawienie oparte na bajkach mistrza polskiego bajkopisarstwa - Ignacego Krasickiego, który  w swoich krótkich bajeczkach realizuje postulat literatury dydaktyczno – pouczającej.
bajki01

Czytaj więcej...

25X uczniowie kl. VII oraz II i III Gim. obejrzeli spektakl pt. „Dziady cz.II” przygotowany przez aktorów Teatru Lektur Szkolnych z Warszawy. Przedstawienie to było nowoczesną sceniczną wizją dramatu Adama Mickiewicza o tym samym tytule.

Czytaj więcej...

slad 14Z początkiem wiosny zawitała do nas wystawa pt. Śladami Sienkiewicza. Wystawę opracował  mieszkaniec  naszej gminy,  związany zawodowo z Instytutem Badań Literackich PAN -  p. Bogusław Niemirka.  Dziękujemy, że Żaków znalazł się na trasie podróży wystawy po Polsce i świecie, przez co mieliśmy możliwość obejrzeć wystawowe zdjęcia i poczytać archiwalnych tekstów oraz dokumentów związanych z postacią Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej...

08 n12 nDnia 21 września 2016r. o godz. 18:30 w Mińsku Mazowieckim w Bibliotece Publicznej mieliśmy okazję, aby spotkać się ze wspaniałą pisarką, scenarzystką filmów i seriali, tj. : M jak miłość, Barwy szczęścia, Na dobre i na złe i wielu, wielu innych. A mowa oczywiście  o .... Pani Ilonie Łepkowskiej.

Czytaj więcej...

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS „BEREK’ ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym „Berek” Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Oszczędzaj i Ty!

zakow

Sekretne drzwi

Sprawdź, dokąd Cię przeniosą?
drzwi2

OSP Żaków

Logowanie

Nowy artykuł

Biegi przelajowe 0-III, 2015

Galeria filmów - kategorie:

W ostatnim okresie pojawiło się wiele filmów z udziałem naszych uczniów. Zachęcamy do oglądania!

Obejrzyj także ten film:

http://razem.tv/film/abp-henryk-hoser-jestesmy-powolani-aby-swiadczyc-ludziom-wszelkie-dobro-milosc-i-milosierdzie

 

 

 

Copyright © 2020 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.