Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
13 grudnia - Dzień Otwarty

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

kiermasz

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponagimnazjalnych 2018/19

plakat rekrutacja

Kryteria oceny

kryteria oceny

Terminy rekrutacji ósmoklasistów i gimnazjalistów

Terminy rekrutacji ósmoklasistów

osmoklasisty terminy

 

Terminy rekrutacji gimnazjalistów

terminy

100lecie

 

AKTUALNOŚCI:

weronikaWeronika Kulka uczennica klasy VII powiększyła grono laureatów tegorocznych konkursów plastycznych organizowanych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Były zwycięstwa powiatowe, mamy też wspaniały sukces- I miejsce w gminnym konkursie pt. ,,Nasza droga do niepodległości”. Brawo Weronika!

paz 18Uczniowie - Paziowie Zawiszy Czarnego 2018: Maja, Marta, Oliwia, Julia, Antosia, Szymon, Piotr, Kacper, Sebastian, Mikołaj, Radek, Jakub, Alek.

Ślubowanie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uczniowie klasy pierwszej chcąc stać się uczniami, przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Czytaj więcej...

dzien 0121 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Uśmiechu i Życzliwości. Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem, a Izraelem.

Czytaj więcej...

senior 0122.11.2018 wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas - ci najmłodsi i ci najstarsi - udali się z programem artystycznym z okazji 100.lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości do pensjonariuszy Domu Seniora w Drożdżówce. Nie mogło zabraknąć pieśni i piosenek o charakterze patriotycznym, takich jak:

Czytaj więcej...

mmo 07Każdy człowiek chciałby być zdrowy, ale żeby być zdrowym, trzeba wiedzieć, jak prowadzić zdrowy tryb życia. 15 listopada 2018 r. dzieci z klas młodszych sprawdzały swoją wiedzę na temat zdrowia, biorąc udział w konkursie Szkolnego Koła PCK: „Wiem wszystko o zdrowiu”. Organizacji konkursu podjęły się uczennice klasy VI: Natalia Zagórska i Marysia Kulka, z pomocą koleżanek i kolegów z klas IV – VI.

Czytaj więcej...

mmo 14Przez cały miesiąc listopad uczniowie z klasy II  uczestniczą w projekcie edukacyjnym - Moja Mała Ojczyzna.Na początku listopada odwiedzili Miejsca Pamieci Narodowej w naszej gminie, uczestniczyli w szkolnych obchodach Święta Niepodległości, zajęciach z kodowania i warsztatach patriotycznych.

Czytaj więcej...

osa 0217.11.2018 rozpoczęliśmy pierwszy etap realizacji długo oczekiwanej przez wszystkich inwestycji - montaż siłowni zewnętrznej. W przyszłym tygodniu etap drugi - montaż nowych urządzeń na placu zabaw. A potem jeszcze budowa ogrodzenia i nasadzenia drzew, krzewów i roślinności ozdobnej. Raz jeszcze dziękuję Rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu terenu pod inwestycję - Sławomir Radzik, Paweł Kot, Marek Barcikowski i Roman Piotrowski - dziękujemy!

Czytaj więcej...

6Piękniej być nie mogło. W tak uroczystych obchodach naszego Narodowego Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości Zawiszacy spisali się na ,,szóstkę" zdobywając całe podium w Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym ,,Tu wszędzie jest moja Ojczyzna" w kategorii plastyka. A oto laureaci:

I miejsce- Aleksandra Woźnica kl. III gimnazjum
II miejsce- Piotr Trejda kl. VII
III miejsce- Julia Jarzębska kl. VII
Wielkie gratulacje!!!

gs2 05Konkurs zakończony, a uczniowie klasy II nadal zbierają słodziaki za codzienne czytanie.Już widać pierwsze efekty codziennego treningu.Ale nie u wszystkich niestety! Płynne czytanie to bardzo ważna umiejętność. Przydaje się nawet na matematyce.Dla najlepszych czytelników czekaja nagrody!

Czytaj więcej...

fryz 01Za oknem szaro i ponuro, a u nas w szkole kolorowo i wesoło ponieważ, w czwartek obchodziliśmy Dzień śmiesznych fryzur. Na korytarzu szkolnym można było minąć uczniów o kolorowych włosach, chłopcy nawet założyli zabawne peruki, a inni mieli włosy uczesane w nietypowe kitki, warkocze, irokezy lub koczki. Najbardziej zaangażowały się klasy młodsze, ale uczennice z klas starszych również pokazały, że potrafią się bawić.

Czytaj więcej...

las 0126.09.2018 r. klasy IV – VI spotkały się z panem leśniczym z Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki, który zabrał nas na wycieczkę do lasu. Tam okazało się, że las żakowski jest bardzo różnorodny. Najpierw szliśmy przez zbiorowisko leśne zwane grądem, czyli las liściasty, w którym dominuje grab i dąb, potem przez las mieszany a na koniec doszliśmy do lasu iglastego, gdzie rosły piękne sosny, czyli do boru.

Czytaj więcej...

Podręczniki do religii 2018/19

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS „BEREK’ ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym „Berek” Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Oszczędzaj i Ty!

zakow

Sekretne drzwi

Sprawdź, dokąd Cię przeniosą?
drzwi2

OSP Żaków

Logowanie

Nowy artykuł

Biegi przelajowe 0-III, 2015

Galeria filmów - kategorie:

W ostatnim okresie pojawiło się wiele filmów z udziałem naszych uczniów. Zachęcamy do oglądania!

Obejrzyj także ten film:

http://razem.tv/film/abp-henryk-hoser-jestesmy-powolani-aby-swiadczyc-ludziom-wszelkie-dobro-milosc-i-milosierdzie

 

 

 

Copyright © 2018 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.