Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponagimnazjalnych 2018/19

plakat rekrutacja

Kryteria oceny

kryteria oceny

Terminy rekrutacji ósmoklasistów i gimnazjalistów

Terminy rekrutacji ósmoklasistów

osmoklasisty terminy

 

Terminy rekrutacji gimnazjalistów

terminy

100lecie

 

AKTUALNOŚCI:

Autor: p. E. Piotrowska

4 października 2019 r. nasza szkoła dołączyła do akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, która była organizowana już po raz dziewiąty. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
tabliczka

Czytaj więcej...

Wiele wieków temu żył pewien szlachcic. Nazywał się Jan Twardowski. Był on człowiekiem wykształconym, kochał księgi, kochał naukę. Interesowała go magia i alchemia. Stworzył magiczne lustro, za pomocą którego przywoływał duchy zmarłych czy przepowiadał przyszłość.  Jednak po wielu latach badań uznał, iż czary nie są możliwe bez udziału diabelskich sił nadprzyrodzonych  ….spotkania z tą polską legendą znaną także w całej Europie  doświadczyli uczniowie klas VI – VIII w dniu 3 X br. podczas wycieczki na trasie LIW – WEGRÓW – SIEDLCE.
liw00

Czytaj więcej...

Autor: p. I. Misior - Zadrożna
Cztery tygodnie temu powitaliśmy nowy rok szkolny. Już we wrześniu wiemy,
że nie będzie to tylko czas spędzony jedynie z  książkami  i zeszytami, ale znajdzie się też miejsce na przygodę, ciekawostki i poznawanie świata. W dniach23-25 września uczniowie kl. II-V wyjechali na wycieczkę na Mazury. Podczas trzech dni odwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc, które nie tylko wiele nas nauczyły, ale rozbawiły i rozbudziły naszą ciekawość świata.

mazury00

Czytaj więcej...

Autor: p. W. Kowalska
We wrześniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Spośród kandydatów chcących zaangażować się w prace na rzecz szkoły wyłoniono zarząd:

samorzad5

Czytaj więcej...

Autor: p. dyr. A. Duszczyk

27 września nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w kolejnym spotkaniu muzycznym, które poprowadził wspaniały duet instrumentalistów: Mariusz Kozicki – trąbka i Daniel Biel – kontrabas.

kontrabas3

Czytaj więcej...

Autor: p. dyr. A. Duszczyk

13 września 1939 r. Siennica została niemal doszczętnie spalona przez Niemców. 80 lat później, w piątek 13 września 2019 r. na cmentarzu parafialnym poczty sztandarowe OSP z Siennicy, Żakowa, Zglechowa, Starogrodu i Grzebowilka wraz z pocztami szkół z Nowej Pogorzeli, Grzebowilka, Siennicy (PSP i ZS), Starogrodu i Żakowa oddały hołd przy mogile zbiorowej żołnierzy poległych w walkach w obronie naszej Ojczyzny.

rocznica 0

Czytaj więcej...

Autor: p. dyr. A. Duszczyk

 12 września 2019 r. uczestniczyliśmy w plenerowej imprezie integracyjnej z osobami niepełnosprawnymi „Magiczna Jesień w Kątach” w Domu Pomocy Społecznej.

katy 00

Czytaj więcej...

Żakowskiej szkole  przyniósł on wiele zmian. Jedną z najważniejszych zmian jest ta, że po wieloletniej obecności w niej gimnazjalistów  stała się szkołą podstawową. Najstarszymi uczniami są teraz ósmoklasiści i to oni przejęli straż nad sztandarem szkoły. Życzymy ósmoklasistom, aby stanęli na wysokości zadania i swoją postawą przynosili szkole chlubę.

pocz19 19

Czytaj więcej...

Rekrutacja - Szkoła Podstawowa

Rekrutacja - Oddział Przedszkolny

Terminarz wydarzeń

terminarz0

Podręczniki do religii 2018/19

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS „BEREK’ ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym „Berek” Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Oszczędzaj i Ty!

zakow

Sekretne drzwi

Sprawdź, dokąd Cię przeniosą?
drzwi2

OSP Żaków

Logowanie

Nowy artykuł

Biegi przelajowe 0-III, 2015

Galeria filmów - kategorie:

W ostatnim okresie pojawiło się wiele filmów z udziałem naszych uczniów. Zachęcamy do oglądania!

Obejrzyj także ten film:

http://razem.tv/film/abp-henryk-hoser-jestesmy-powolani-aby-swiadczyc-ludziom-wszelkie-dobro-milosc-i-milosierdzie

 

 

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.