Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

 

AKTUALNOŚCI:

Autor: Wojtek Krupa kl. V.
25 stycznia w sobotę była najwspanialsza szkolna choinka! Świetnie bawiłem się z przyjaciółmi. Razem z nimi organizowaliśmy konkursy. Każdy z naszej klasy był przebrany.
bal01

Czytaj więcej...

Autor: p. dyr. A. Duszczyk
W styczniu nagrodziliśmy dzieci, które wygrały klasowe konkursy z j. angielskiego - Klaudia Radzik, Bartuś Rawski, Julek Szydłowski, Ania Zwierz, Filipek Żukowski i Nikola Jurkowska z oddziałów przedszkolnych oraz Wiktor Kulka, Karolinka Paluch, Martusia Duszczyk, Maja Biernat, Paulinka Bąk i Bartek Piętka z kl. I-III. Podopieczni Pani Weroniki Kowalskiej w pełnej krasie! Well done! Congratulations!
mali1

Czytaj więcej...

Autor: p. A. Michalik

W ramach szkolnej akcji czytelniczej pt. „Poczytaj mi starszy kolego” prowadzonej przez bibliotekę szkolną, uczniowie klasy VI czytali młodszym dzieciom z klasy I i II oraz zerówki i oddziału przedszkolnego wybrane bajki i baśnie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i skupieniem wysłuchały czytanych utworów, co świadczy o tym, iż bardzo im się podobało. Była to ciekawa forma poznania literatury dla dzieci.

1

Czytaj więcej...

Autor: p. W. Kowalska
9 grudnia uczniowie klasy IV i V wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd rozpoczęliśmy od warsztatów naukowych na wesoło w centrum rozrywkowym Hulakula
pt. „ Szalone żywioły”.
czwartaki09

Czytaj więcej...

Autor: p. H. Hodzyńska
Dnia 4 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i z zerówki wyruszyły na wycieczkę do kina MUZA w Minsku Mazowieckim na spektakl teatralny pt. "Przyjdź Mikołaju".
przedszkolaki02

Czytaj więcej...

Autor:p. E. Prasuła
W klasie III ruszyły przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Już na początku grudnia rozpoczęliśmy zabawę "Dobre uczynki", która potrwa aż do 24 grudnia. Przygotowaliśmy świąteczne lampiony i dekorujemy naszą klasę. Wszyscy napisali już list do Św. Mikołaja i z niecierpliwością czekają pierwszej gwiazdki. Jeszcze przed świętami wybierzemy najgrzeczniejszego ucznia z naszej klasy.
boze04

Czytaj więcej...

Autor: p. E. Prasuła
Uczniowie klasy III z wielkim entuzjazmem wcielali sie w role bohaterów naszej kultowej już lektury "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren. Każdy wybrał sobie ulubioną postać, ale wśród dziewcząt królowała Lisa, a wśród chłopców Olle. Liczne zadania dotyczące lektury uczniowie rozwiązywali szybko i sprawnie. Wszyscy przygotowali prezentacje wybranego bohatera i opowiadali o najciekawszych przygodach wesołej gromadki z Bullerbyn.
lektury05

Czytaj więcej...

Autor: p. dyr. A. Duszczyk
Z przyjemnością informuję, że 29 listopada 2019 r.  zakończyliśmy modernizację kuchni i stołówki szkolnej w ramach pozyskanego wsparcia finansowego modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.
kuchnia01

Czytaj więcej...

Autor: p. S. Ciechańska

W piątek 29 listopada rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Dzieci z oddziału przedszkolnego, z „zerówki” i uczniowie klas I-III szkoły podstawowej miały za zadanie samodzielnie wykonać pracę plastyczną propagująca bezpieczeństwo na drodze.
stela1

Czytaj więcej...

Autor: p. dyr. A. Duszczyk
25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia nasze najmłodsze dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Jedną z nich był Konkurs Recytatorski wierszy o Misiu. Aż 26 przedszkolaków zaprezentowało swoje talenty i każdy z nich został nagrodzony. Serca Jury skradła ta oto trójka: Filip Żukowski, Ania Zwierz i Julcia Sobocińska. Gratulujemy wszystkim dzieciom odwagi i talentów!
misio00

Czytaj więcej...

Autor: p. S. Ciechańska
21 listopada w naszej szkole odbył się I Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej dla najmłodszych. Swoje wokalne umiejętności prezentowały dzieci z przedszkola, zerówki i klas I-III. Każdy uczestnik miał za zadaniezaśpiewać jeden wybrany przez siebie utwór o tematyce żołnierskiej, powstańczej, patriotycznej lub harcerskiej.
przeglad00

Czytaj więcej...

Autor: p. E. Prasuła
Mija już trzeci miesiąc roku szkolnego, a w klasie III dużo się dzieje. Cały czas odkrywamy nowe talenty i rozwijamy swoje zdolności w różnych dziedzinach nauki.
trzecia01

Czytaj więcej...

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS „BEREK’ ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym „Berek” Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Oszczędzaj i Ty!

zakow

Sekretne drzwi

Sprawdź, dokąd Cię przeniosą?
drzwi2

OSP Żaków

Logowanie

Nowy artykuł

Biegi przelajowe 0-III, 2015

Galeria filmów - kategorie:

W ostatnim okresie pojawiło się wiele filmów z udziałem naszych uczniów. Zachęcamy do oglądania!

Obejrzyj także ten film:

http://razem.tv/film/abp-henryk-hoser-jestesmy-powolani-aby-swiadczyc-ludziom-wszelkie-dobro-milosc-i-milosierdzie

 

 

 

Copyright © 2020 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.