Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

Dobry Start

dobrystart

Dziennik elektroniczny

vulcan

Imieniny!

Dzisiaj: Eustachego Marii
Jutro: Anety Bogdana
Pojutrze: Emila Erwina

Tysiące na książki!

nprc2017

Napisali o nas

napisali

Nasze wolontariuszki w TVP1

wolontariuszki

 


A tu w Radio Warszawa (03.11.2015)

radio

 

AKTUALNOŚCI:

wspomnienie 001?Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić: nie można kupić przyjaźni człowieka związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia.? 
Antoine de Saint-Exupéry

Czytaj więcej...

mama 01Za nami już pierwsze zajęcia lekcyjne z udziałem naszych rodziców lub nawet dziadków.Pierwsze zajęcia odbyły się pod hasłem - Gotuj z mamą.Uczniowie klasy I zaprosili do nich mamę naszej Ani, p.Ewę Kulka, która świetnie poradziła sobie w nowej roli i wspólnie z dziećmi przygotowała pyszną szarlotkę. Pierwszaki mieli okazje podczas tych zajęć poznać przepis na ciasto, przeczytać składniki i zapisać je wszystkie w zeszycie.

Czytaj więcej...

7878043 czerwca 2015 r. członkowie Szkolnego Koła PCK z klas IV ? VI zorganizowali konkurs dla swoich młodszych kolegów i koleżanek pod hasłem ?Zęby myjesz ? zdrowo żyjesz?. W konkursie uczestnicy odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówki i rebusy na temat higieny jamy ustnej.

Czytaj więcej...

martyna?Motylkowy świat?  - to tytuł tomiku wierszy autorstwa Martyny Zgódki z klasy V, który wziął udział w tegorocznej XV edycji Wojewódzkiego Konkursu na Tomik Literacki Młodych Autorów o tematyce przyrodniczej.  Praca literacko - edytorska Martynki została zauważona przez konkursowe Jury i nagrodzona wyróżnieniem.

Czytaj więcej...

1405Czy warto oszczędzać? - to hasło inscenizacji, którą przygotowali uczniowie klasy V i IV. Celem przedstawienia było zachęcenie pozostałych uczniów naszej szkoły do systematycznego oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności.

5

7

Kiwi to kolejny owoc poprzez który zachęcaliśmy wszystkich do zdrowego odżywiania. Jak zapewne zauważyliście przy tej okazji również świetnie się bawimy. Tak trzymajmy! :)

torun 01Ku wielkiej radości swoich wychowawców uczniowie klas V - VI uczestniczyli w wycieczce do Torunia zorganizowanej przez p. Dyrektor w dniu 30 maja. Uczniowie przywieźli z  wycieczki pieczołowicie wybierane pamiątkowe pocztówki, toruńskie gadżety i słodkości, które będą cieszyć i przypominać o Toruniu, nie tylko im, ale i ich najbliższym.

Czytaj więcej...

1688Prowadzeni przekonaniem o sile prawdy, że taniec łączy ludzi, uczniowie klas IV - VI postanowili, że  26 maja przyjmą koleżanki i kolegów z pobliskiego Dłużewa zabawami w rytm skocznej muzyki.  Szybko nawiązały się więc nowe przyjaźnie, a zabawa była przednia! Popatrzcie sami.

mit 01Dla Malwiny Barcikowskiej i Kacpra Grzęby z kl. V. pobyt w  Kałuszynie, niewielkim miasteczku powiatu mińskiego leżącym na trasie Mińsk Mazowiecki ? Siedlce, stał się  ważnym, majowym wydarzeniem.   14 maja wzięli oni tam udział w POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTaWOWYCH ? Z MITOLOGIĄ za pan brat?, aby  sprawdzić swoją wiedzę mitologiczną.

Czytaj więcej...

euro 0112 maja 2015 r. po raz dwunasty w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy Szkolnej ?Polska w Europie?. Tradycyjnie konkurs podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy etap -  test wiedzy o Europie - wyłania finalistów, którzy w drugim etapie na forum szkoły walczą o zwycięstwo. W tym roku do finału zakwalifikowali się: Wiktoria Stańkowska ? kl. VI, Michał Rudnik ? kl. VI, Monika Krupa ? kl. V, Kacper Grzęda ? kl. V.

Czytaj więcej...

30 kwietnia odbył się kolejny dzień propagujący zdrowe odżywianie. Tym razem zachęcaliśmy do jedzenia rzodkiewki. Jak się okazuje mnóstwo dzieci uwielbia to warzywo.

rz 1   rz 2 rz 3 

wawa 2822. kwietnia był dla uczniów kl. I-VI SP dniem spędzonym w Warszawie. Program tej jednodniowej wycieczki okazał się interesujący zarówno dla uczniów klas młodszych, jak i starszych. Na początek, w ramach definitywnego pożegnania się z chłodem zimy, na tafli lodowej warszawskiego Torwaru obejrzeliśmy rewię na lodzie pt. Śpiąca Królewna. Potem zwiedzaliśmy lewobrzeżną część Warszawy.

Czytaj więcej...

spotkanie 0110 kwietnia 2015 w naszej szkole odbyło się Spotkanie Szóstoklasistów z naszego rejonu. Jak co roku mieliśmy przyjemność gościć uczniów z Grzebowilka, Pogorzeli i Żakowa oraz ich opiekunów. Po gości autobusem szkolnym wybrali się nasi gimnazjaliści. Po przybyciu do szkoły oraz powitaniu przez Panią Dyrektor Annę Duszczyk, szóstoklasiści zostali objęci troskliwą opieką uczniów drugich klas gimnazjum, prowadzących spotkanie.

Czytaj więcej...

6051Olga Chabrowska z kl. IIB naszego Gimnazjum dołączyła do grona młodych miłośników poezji propagujących wiersze jednego z najwybitniejszych Polaków ? Św. Jana Pawła II i 16 kwietnia br. wzięła udział w Powiatowym Konkursie Poezji Jana Pawła II ??to, co we mnie niezniszczalne, twa? zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej ? Curie w Mińsku Mazowieckim.

Czytaj więcej...

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS ?BEREK? ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym ?Berek? Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Oszczędzaj i Ty!

zakow

Sekretne drzwi

Sprawdź, dokąd Cię przeniosą?
drzwi2

OSP Żaków

Logowanie

Nowy artykuł

Copyright © 2020 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.