Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

 

AKTUALNOŚCI:

mis 1423 czerwca, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017, uczniowie klasy II Gimnazjum pożegnali tegorocznych Absolwentów naszej szkoły. Żegnając się z najstarszymi koleżankami i kolegami, przypomnieli im początki szkolnej drogi ? czasy przedszkola.  Drugoklasiści zorganizowali Misiowe przedszkole, którego trzy przedszkolanki ? p. Kasia (Kasia Zgódka), p. Marta ( Marta Kieliszczyk) i p. Natalia (Natalia Guzowska) poprowadziły zajęcia dla zaproszonych do zabawy trzecioklasistów w roli przedszkolaków.

Czytaj więcej...

konkurs 03To już nasza tradycja, że uczniowie klas starszych SP przygotowują konkursy o zdrowiu dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. W tym roku dwie uczennice klasy V: Weronika Kulka i Ola Zagórska zorganizowały  i 9 czerwca 2017 r. przeprowadziły konkurs ?Zęby myjesz ? zdrowo żyjesz?. Weronice i Oli pomagała cała rzesza uczennic z klas IV ? VI.

Czytaj więcej...

robo 01W dniach 5, 6, 12 i 13 czerwca 2017 roku kolejni uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z robotyki w ramach projektu unijnego Kompetencje na start,  podczas których budowali własne roboty.

Czytaj więcej...

W dniach 14, 16, 17 i 18 sierpnia 2017 roku w Zespole Szkół w Żakowie odbędą się półkolonie letnie w ramach projektu unijnego Mały inżynier.
Na półkoloniach instruktorzy z Małego Inżyniera będą przekonywać i udowadniać, że nauka może być ciekawa. Na zajęciach dzieci będą przeprowadzać różne ciekawe eksperymenty i doświadczenia.  Wykonane na warsztatach konstrukcje będą mogły zabrać do domu, natomiast zdobytą wiedzę będą mogły wykorzystać na lekcjach przyrody oraz w dalszej przyszłości na zajęciach z biologii, chemii i fizyki.


Zajęcia będą prowadzić studenci prestiżowych uczelni warszawskich, m.in. Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Kolonie będą nadzorowane przez Kuratorium Oświaty.
Dzieci biorące udział w półkoloniach będą miały zapewniony obiad, wodę oraz soki. Każdego dnia będzie czas przeznaczony na zabawę i odpoczynek
na świeżym powietrzu. Udział w półkoloniach oraz oferowane dla dzieci posiłki są bezpłatne. Oferta przeznaczona jest dla uczniów  I, II i III klasy szkoły podstawowej, którzy wzięli udział w rekrutacji.

kd 04Gazeta klasy III - Maj w  naszej klasie obfituje w liczne wydarzenia i uroczystości klasowe.Na początku miesiąca braliśmy udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, następnie  przystąpiliśmy do Powiatowego Konkursu Wiedzy " Omnibus 2017" i naszą reprezentantką w powiecie była Róża Krupa, która zmagała się z pytaniami konkursowymi z różnych dziedzin wiedzy ogólnej.

Czytaj więcej...

12X edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy dla uczniów szkoły podstawowej "Omnibus" po raz kolejny przyniosła nam powody do dumy. Tym razem stało się tak za udziałem i bardzo dobrym wynikiem Marcina Bąka - ucznia klasy szóstej, który zdobył wyróżnienie i znalazł się w gronie 6 nagrodzonych uczniów z największą wiedzą w powiecie mińskim!!!! Brawo Marcin!

Czytaj więcej...

c 0426 kwietnia 2017r. odbyła się kolejna lekcja w teatrze dla dzieci klas 0-3. Tym razem było to spotkanie z Calineczką. Komediowa, pełna humoru sytuacyjnego i słownego akcja przedstawienia, łącząca świat baśni z realnym, pokazała życie Calineczki w czasie, w którym była poddana próbom.  Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało.

Czytaj więcej...

mi 01mi 02Misterium Męki Pańskiej ? Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię? przedstawili w naszej szkole uczniowie klasy I gimnazjum pod kierunkiem s. Agnieszki Miduch i p. Grażyny Rechnio. Sztuka odbyła się 10. kwietnia. W pięknej scenerii panoramy Jerozolimy, aktorzy przybliżyli społeczności szkolnej drogę Pana Jezusa oraz przeżycia towarzyszących mu osób od Niedzieli Palmowej aż do Zmartwychwstania.

Czytaj więcej...

san 03W roku jubileuszu na szlaku Zawiszy Czarnego - Deszczowy dzień to wielkie wyzwanie dla naszych najmłodszych paziów, którzy dzielnie wyruszyli szlakiem patrona naszej szkoły.W drodze do Garbowa i Sandomierza solidnie przygotowywaliśmy się  do Turnieju Wiedzy o Zawiszy, który przygotował nam UKS "Berek" Żaków.Dziękujemy p.Kamili za wsparcie i przedstawienie historii życia słynnego rycerza.Po wspólnym zdjęciu przy pomniku Zawiszy w Garbowie Starym zwiedzaliśmy Izbę Pamięci tego wojownika.

Czytaj więcej...

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS ?BEREK? ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym ?Berek? Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Logowanie

Nowy artykuł

Copyright © 2020 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.