Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

 

AKTUALNOŚCI:

promasovia

Medal Pamiątkowy "Pro Masovia" jest wyróżnieniem okolicznościowym nadawanym osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom pozarządowym, instytucjom państwowym oraz innym osobom prawnym i jednostkom organizacyjnym nie mającym osobowości prawnej, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Mazowieckiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

 

Medal Pamiątkowy ?Pro Masovia? został ustanowiony Uchwałą Nr 142/06 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 10 lipca 2006 r. natomiast informacje dotyczące przyznawania Medalu zostały uszczegółowione w Zarządzeniu Nr 409/06 Marszałka Województwa Mazowieckiego z dnia 15 września 2006 r.

 

Medal został wręczony podczas uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13 października 2017 roku. Tego dnia przybył do nas Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego woj. mazowieckiego - p. Mirosław Krusiewicz. Takim wyróżnieniem, w roku jubileuszu 100 ? lecia szkoły, wszyscy poczuliśmy się bardzo nagrodzeni i docenieni. Dziękujemy!:)

 

denpw006

 

denpw00613 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten jest w naszej szkole momentem uroczystego ślubowania składanego przez kandydatów na uczniów-paziów i uczniów - rycerzy Zawiszy Czarnego. Tak też było i w tym roku. Tę niepowtarzalną uroczystość, odbywającą się w roku jubileuszu 100-lecia szkolnictwa w Żakowie, uświetnili niezawodni goście ? przyjaciele naszej szkoły, na czele z Dyrektorem Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu  Urzędu Marszałkowskiego woj. mazowieckiego  - p. Mirosławem Krusiewiczem.

Czytaj więcej...

piknik 0118 czerwca  - podczas tegorocznego gminnego festynu w Siennicy  - nasi niezawodni uczniowie dali wspaniały  występ.  Był on doskonałą  powtórką fragmentu  części artystycznej z głównych  uroczystości z okazji 100-lecia naszej szkoły, które odbyły się u nas w dniu 26 maja br. Był więc polonez, pokaz gimnastyczny oraz śpiew. Tym razem piosenkę ?Tolerancja? Stanisława Sojki zaśpiewała Natalka Krasuska z kl. VI. Swój piękny występ solowy na tej imprezie miała także Natalka Guzowska z kl. II Gim., która  na tę okoliczność przygotowała piosenkę z repertuaru zespołu Myslovitz ? ?Długość dźwięku samotności?.

Czytaj więcej...

pamiatki 01Jednym z ważnych działań podjętych przez nas z okazji jubileuszu 100 ? lecia  żakowskiej szkoły było urządzenie okolicznościowej sali pamiątek. Zgromadzone w niej eksponaty opowiadają o życiu szkoły w dawnych czasach . Z sondażu przeprowadzonego wśród gimnazjalistów wynika, że do eksponatów, które wzbudziły największe  zainteresowanie należą: dawna maszyna do pisania, dokumenty szkolne , zeszyty i przybory uczniowskie oraz elementy z wyposażenia klas, a także stare zdjęcia i kroniki szkolne. Oto niektóre opinie uczniów o zgromadzonych przez nas pamiątkach.

Czytaj więcej...

izaJuż dzień przed tym wydarzeniem ogarnęły mnie tak ogromne emocje, że prawie całą noc nie spałam. Wreszcie nadszedł  dzień uroczystości z okazji 100-lecia mojej szkoły. Ten dzień był ciepły, lecz wietrzny. Już od samego rana przeżywałam swój występ przed wszystkimi zaproszonymi gośćmi. Gdy byłam na terenie szkoły, stres był coraz większy. Bałam się, że się pomylę. Obserwowałam, jak zbierają się goście.

Czytaj więcej...

tort 0525 maja humory wszystkim dopisywały, bo od samego rana jasno świeciło majowe słońce. W przeddzień uroczystości z okazji 100-lecia szkoły, do uczniów przygotowujących się na przyjęcie gości, przyjechał tort. I chociaż efektowny urodzinowy tort nie jest w polskiej tradycji zaskoczeniem, to jednak ten okazał się bardzo miłą niespodzianką i relaksującym przerywnikiem w pracy. Tak słodki przedsmak wielkiego dnia rozbudził w dzieciach wielką nadzieję na wspaniałą jubileuszową zabawę.

Czytaj więcej...

Z okazji wyjątkowego święta, jakie w tym roku  obchodzi nasza szkoła, uczniowie I klasy gimnazjum i szkoły podstawowej zaprosili przedstawicieli  różnych pokoleń absolwentów, aby  dowiedzieć się jak wyglądała nauka wiele lat temu? Wśród nich znalazły się prababcia Janina Pieńkowska, babcia Marysia Krupa i mama Edyta Pałdyna. Wszystkie panie z sentymentem opowiadały czasy, kiedy były uczennicami, zdradzając każdy szczegół z życia dawnej szkoły w Żakowie. Anegdot nie było końca? Dziękujemy za wszystkie ciekawe opowieści. Dzięki nim mogliśmy poznać naszą szkołę sprzed lat?

obraz3Kwietniowy konkurs literacki dla gimnazjalistów pod hasłem: ?List do czytelnika z przyszłości? zainteresował aż 20 naszych gimnazjalistek. Gdybyśmy utworzyli z niego jeden wielki list, miałby on ponad 20 stron! To wspaniałe, że tak wiele macie do powiedzenia Czytelnikowi z przyszłości, który zechciałby poczytać o czasach nam współczesnych.
Teraz listy uczennic, których czas w szkole w Żakowie już za moment przejdzie do historii, bo w czerwcu 2017r, będą absolwentkami naszej szkoły. Natomiast listy pierwszo- i drugoklasistek w kolejnych numerach Żaczka w roku szkolnym 2017/2018.

 

Czytaj więcej...

s1 05

25 kwietnia, w naszej podróży przez 100-lecie szkoły w Żakowie, nadszedł czas na spotkanie z Małżeństwem Nauczycieli - Państwem Krystyną i Stanisławem Prusami.

Pan Stanisław Prus uczył w żakowskiej szkole przez 21 lat (1970-1991), z czego 14 lat pracował na stanowisku kierowniczym (1970-1984). Nauczał fizyki, chemii, matematyki i wych. fiz. Z kolei Pani Krystyna Prus była nauczycielką biologii i założyła drużynę harcerską w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Aktywna tablica

aktywna tablica

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

gab 07

Pro Masovia dla Żakowa

promasovia

Zielone szkoły - galerie

Programowanie - ucz się i startuj w konkursach

business-15822 640

Impreza? Tak, ale bezpiecznie!

Sport

berek

UKS ?BEREK? ŻAKÓW realizuje zadanie publiczne pod tytułem: Organizacja zajęć sportowych, lekkoatletyki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w okresie od dnia 1 lutego 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Urzędem Gminy Siennica  reprezentowanym przez wojta p. Grzegorza Zielińskiego a Uczniowskim Klubem Sportowym ?Berek? Żaków. Kwota dotacji wynosi 5000 zł + środki własne 500 zł.

 

Aktualności

Podsumowania

20-lecie Berka

20-lecie Berka - prezentacja (pdf)

Ale zajrzyj także tu:

 herb2

Logowanie

Nowy artykuł

Copyright © 2020 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie Rights Reserved.